חוג אסטרטגיה: משחקי לחימה – חוג בית


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

סידור הצבאות על פני השולחן המכוסה תכסית

בחוג אסטרטגיה- המשתתפים יתנסו במשחקי מלחמה שולחניים שונים, שינועו מקני מידה של "חבורות לחימה" ועד לפיקוד בקרבות מצור גדולים.

חשיבה טאקטית ותכנון אסטרטגי-
בין אם "פיקוד" על חבורת לוחמים או על צבא שלם, על השחקנים לתכנן את פעולותיהם בקפידה. לנסות לקרוא את שולחן הקרב, לנחש את מהלכיו העתידיים של היריב ולנסות להגן על נקודות התורפה שלהן ובו באותה עת להתקיף את נקודות החולשה של השחקן השני.

פירוט והרחבה על אחד המשחקים העיקריים ובין המובילים בעולם "משחקי המלחמה",
אפשר למצוא בכתבה: WarHammer" : פטיש המלחמה" או בכתבה: מיניאטורות? מה זה? איך מתחילים?
מוזמנים גם להכנס לכתבה חוג מיניאטורות – איך הכל התחיל? ולראות סרטון משנת 1998 (!!) בו טל מוסרי מערוץ הילדים מראיין את רועי ליבר, הבעלים של מרכז החוגים פלאדין בכפר סבא.

בשער הדמיון שמים דגש בזמן הפעילות של משחקי מלחמה אסטרטגיים
ועל מיומנויות חברתיות שבאות כערך מוסף על התוכן המשחקי.
מיומנויות אשר מעודדות ומסייעות לילדים בתחומים הבאים:

פיתוח מיומנויות רגשיות וחברתיות: איך אני משתף פעולה בקבוצה? האם אני "משתלט" ולא קשוב לאחרים? או לחלופין "נעלם" ולא נשמע… שני הצדדים צריכים להיות באיזון.
איך אני מתמודד עם הפסד? האם מאשים את חברי לקבוצה? איך אני מתמודד עם ניצחון? האם אני לוקח את הקרדיט לעצמי? האם אני יודע לפרגן?

עידוד חשיבה: במהלך המפגשים הילדים חווים את האתגר שבו החלטה אחת עלולה להשפיע על מהלך של משחק שלם- להסתער? או להשתהות? מה המטרה שעלי להתמקד בה? לפזר כוח או לרכז אותו?חוג מיניאטורות

עידוד לשיתוף פעולה: לרוב, קבוצת הילדים בחוג- תחולק למיני-קבוצות יריבות (לרוב 2) כל משתתף יהיה אחראי על לוחם/חייל או יחידה ועל מנת לנצח יהיה על הקבוצה להתייעץ עם חבריה ולהגיע להחלטות, לדעת לקבל כישלונות ולפרגן להצלחות.

שיפור האנגלית: כל המשחקים הינם באנגלית. החוקים אומנם יתורגמו לעברית ויוסברו בצורה בהירה גם למשתתפים הצעירים, אך הרבה מהמונחים מחלחלים לילדים ומעשירים את עוצר המילים שלהם.   לחניכים הבוגרים יותר, זה החוג גם מאוד מעודד לחפש מידע נוסף שרובו הגדול יהיה באנגלית.
(מונחים כמו הסתערות- Charge, בריחה- Flee וכדומה…)

פיתוח יכולות הדמיון: כמו שם החברה- "שער הדמיון" אנחנו מאמינים בפיתוח ושימוש בכלי העצום הזה.   מעבר למשחק, אנחנו שמים בחברה דגש ענק על דמיון, הכנסת פן סיפורי למשחקים והפיכתם מעבר ל"משחק שולחני"- לקרבות אפיים בעולם פנטסטי.

כל זאת אנו יכולים להציע ב"שער הדמיון" בזכות ההיכרות המתמשכת שלנו עם משחקי מלחמה שולחניים ועמידה בסטנדרטים ומקצועיות ללא פשרות בתחום ההדרכה, המשחק, הפנטסיה והדמיון.

למה חוג בית? (או… מה יוצא לי מזה?)

הדרכה מנוסה:

בראש ובראשונה, את הילדים שלכם לא ינחה מדריך בן נוער בעל ניסיון מוגבל בהדרכהwarhammer1
את החוג ינחו רועי או עמרי- שחקנים ומדריכים וותיקים, שהנחו עשרות חוגים ואף ניהלו בעבר את תחום "משחקי התפקידים" בחברות חוגים ידועות.
עוד על האיכויות של עמרי ורועי והכשרתם המקצועית, אפשר לקרוא בדף "אודותינו"

קבוצות קטנות:
חשוב לנו מאוד "יחס ההדרכה", של מספר הילדים בקבוצה כדי לאפשר חווית משחק ויחס אישי לכל ילד וילדה.
במתנ"סים כיום- קבוצות מונות כעשרה ילדים (או יותר) פר מדריך.
חשבו אתם, כמה תשומת לב וזמן משחק מגיע לילד שלכם, בחוג של שעה עם עוד 9 ילדים ומדריך לא מנוסה?

ב"שער הדמיון", הקבוצות מונות מקסימום 6 ילדים, כך שכל משתתף יכול לבוא לידי ביטוי בצורה יותר טובה ואף ילד לא "יעלם" בקבוצה גדולה ורועשת.

"קרוב לבית":
ברגע שמתארגנת קבוצה של חברים שכנים, אין צורך בהסעות יותר למתנ"סים, אין צורך ב"תורנות הבאה/החזרה" של הילדים.  אחד הילדים "מארח" את החוג בביתו, ובסיום החוג- הילדים יכולים לרוב לחזור ברגל לביתם.
כמו כן- אנו מעבירים חוגים בביתנו בתל-מונד ובכפר יונה.

בנוסף, ניתן דגש מיוחד על צורת התיאורים וההתבטאות בעל-פה של השחקנים,
דבר שמשפר רבות את הביטחון העצמי, צורת עמידה מול קהל ויכולת הביטוי

חושבים שזה מתאים לילד שלכם?  שהרפתקאות ודמיון יושבים עליו כמו שריון על לוחם?
הרכיבו קבוצה של 5 ילדים ואגיע עד אליכם (אזור השרון והסביבה).
במידה ואין לכם קבוצה אנא שלחו את הפרטים הבאים דרך דף הצור קשר:

* שמכם המלא
* כתובת, כולל עיר
* מספר טלפון סלולרי
* גיל הילד
* ימים מועדפים במהלך השבוע לחוג מבוכים ודרקונים ביתי

אשמור את פרטיכם ומיד עם התגבשות קבוצה באזור מגוריכם אזמין את ילדכם למפגש ניסיון מהנה אשר יאפשר לו להתנסות בחוויה הייחודית ומדליקה.